Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jak przygotować ozdoby na święta?

Świateczne stroiki na Boże Narodzenie i Wielkanoc

Dekoracje sezonowe dotyczą przede wszystkim okresów świątecznych oraz innych okazjonalnych świąt w ciągu roku. Bezapelacyjnie najbardziej lubimy otaczać się ozdobami w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Ubieramy choinkę, rozwieszamy lampki w domu jak i na zewnątrz, oświetlając nasze domostwa, wykonujemy stroiki ze świeżych jodłowych gałązek z dodatkiem  suszonych owoców czy jemioły, zawieszamy szklane ozdoby.

I właśnie te ostatnie najczęściej pojawiają się na drzwiach wejściowych. Można je wykonać samemu lub też zakupić w kwiaciarni albo w sklepie z tego rodzaju drobiazgami. Zimowe święta to czas szczególny kiedy spotykamy się w gronie rodzinnym. tym bardziej więc pragniemy aby nasze domy i mieszkania prezentowały się elegancko.

Poza choinką i stroikami, warto zaopatrzyć się w serwetki na stół opatrzone typowo bożonarodzeniowymi motywami. Będą się świetnie prezentować nie tylko na wigilijnej kolacji, ale także podczas innych spotkań przy wspólnym stole.

Drugim ważnym świętem w polskiej tradycji jest Wielkanoc. Z roku na rok wydaje się bardziej kolorowa i ozdobna. Na naszych stołach zaczęły pojawiać się stroiki wielkanocne, kolorowe wydmuszki, zające i wiele innych barwnych elementów.

Stroik wielkanocny jest jakby odpowiednikiem stroika bożonarodzeniowego. Może powstać z gałązek wierzbowych lub bukszpanu a w połączeniu z kolorowymi wstążkami oraz wydmuszkami bardzo ładnie będzie się prezentował na stole wielkanocnym. Do okresowych dekoracji jakie można wykorzystać do aranżacji w domu należą ozdoby walentynkowe, ozdoby z okazji rocznic, czy też ślubu.

Walentynki to święto, które na dobre u nas zagościło. Mimo, że ma sporo przeciwników jest ulubionym dniem zakochanych. Wtedy na wystawach sklepowych i w restauracjach króluje typowy klimat. Większość osób planuje na ten dzień wypad do kina czy na kolację, jednak są też zwolennicy spędzenia tego wieczoru w domu. Dlatego warto wtedy zadbać o odpowiedni nastrój przygotowując kolorowe dekoracje okraszone blaskiem świec.