Eleganckie firany i zasłony

Firany wraz z zasłonami to klasyczny sposób dekoracji okien. Ich wielkość i wybór motywu zależy od charakteru danego pomieszczenia. Jeśli jest to kuchnia, mogą to być krótkie i urokliwe zazdrostki, natomiast sypialnia czy salon wymagają nieco innych aranżacji.

Firany z reguły wybieramy w kolorze białym, natomiast zasłony w dowolnym, zależnie od dekoracji mieszkania i jego poszczególnych elementów. Dobrym pomysłem jest kupno zasłon w żywych, ciepły kolorach jak żółty lub pomarańczowy. W ten sposób rozświetlimy pomieszczenie i krajobraz za oknem np. w pochmurne jesienne dni.

Pomysłów na efektowne upiększenie jest mnóstwo. Wchodzi w to szeroka gama różnego rodzaju tkanin i sposobów upięcia zasłon, co w połączeniu z najnowszymi trendami daje wiele możliwości. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że zasłony właściwie dobrane potrafią zniwelować mankamenty naszego mieszkania. Można w ten sposób poprzez wyeksponowanie wzoru odwrócić uwagę od innych elementów, których nie chcemy wyróżniać.

To jeśli chodzi o wnętrze. Natomiast w momencie kiedy widok za oknem jest atrakcyjny i chcemy zwrócić uwagę właśnie na niego, powinniśmy wybierać przejrzyste i lekkie firany. Do tego zasłony muszą być stonowane i nie rzucające się w oczy.

Ponieważ dobór zasłon nie może odbywać się w zupełnym oderwaniu od wyglądu pomieszczenia, należy je dobierać zgodnie z jego charakterem. W pokojach dziecięcych i młodzieżowych możemy pozwolić sobie na kolorowe wzory i ciekawe motywy. Salon czy sypialnia utrzymana w stylu klasycznym będzie wymagać fasonów uniwersalnych. Z kolei we wnętrzach nowoczesnych coraz częściej zamiast firan pojawiają się same rolety lub w towarzystwie zasłon.

Cokolwiek wybierzemy, należy pamiętać o zdrowym rozsądku, czyli dobierać dekoracje okienne do wnętrza stosując nie więcej jak dwa – trzy wzory. Ponadto okno jest źródłem naturalnego światła, więc nie należy zbytnio zaciemniać pomieszczeń już zaciemnionych, a w tych wyjątkowo nasłonecznionych stosować rozwiązania, które nieco zniwelują ten efekt, pamiętająco kwiatach, które często umieszczamy na parapetach okiennych.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 25294 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/eleganckie-firany-i-zaslony/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-includes/functions.php(3783): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown' in /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435