Eleganckie szklane ozdoby do domu

Dekoracje pojawiające się w naszych domach mają różną postać mogą to być obrazy, serwety, firany, zasłony, tapety, rzeźby z drewna, gipsu, wosku, ozdoby na drzwi. Są także figurki ze szkła, ale nie tylko. Jest to materiał bardzo urokliwy, elegancki, pasujący do wielu różnych aranżacji, tak klasycznych jak i nowoczesnych.

Wykorzystując dekoracje ze szkła możemy wprowadzić do wnętrz więcej świeżości, kolorowych refleksów i nadać im pewien niepowtarzalny styl. Pomysłów może być nieskończenie wiele, od zwykłych szklanych i wielobarwnych butelek, które mogą być wykorzystywane jako flakony na żywe lub sztuczne kwiaty. Ponadto w sklepach z tego rodzaju drobiazgami można znaleźć wiele innych szklanych przedmiotów.

Jest mnóstwo powodów, dla których szkło znowu stało się modne. Przede wszystkim jego piękno kryje się w delikatności. Ma opływowe i zachwycające kształty, dlatego tak przyciąga uwagę wielu osób. Bardzo dobrze prezentuje się postawione na meblach, parapecie, w salonie, przedpokoju czy łazience. Najbardziej popularnymi dodatkami ze szkła są wazony, misy, kielichy, dzbany. Odpowiednie są na komodę, stół czy też za szybę witryny w jadalni.

Do nieco bardziej nowoczesnych dekoracji szklanych zaliczyć należy kule różnego rodzaju; wiszące, stojące, do kwiatów doniczkowych. Te wiszące można zawieszać praktycznie wszędzie, także na choince. Dobrym pomysłem jest wypełnienie ich sezonowymi kwiatami lub innymi drobiazgami.

Ciekawe i bardzo praktyczne są szklane kule do kwiatów doniczkowych. Służą do ich nawadniania i dodatkowo są dekoracją. Łącząc te dwie korzyści można stworzyć przyjemną aranżację na okiennym parapecie czy też na meblach.

Nowoczesne dekoracje szklane to głównie szkło kolorowe, znacznie bardziej interesujące. Wybierając je zwracamy uwagę nie tylko na kształt i formę przedmiotów, ale głównie na możliwości kompozycyjne w danym pomieszczeniu. Kolorystyka jest ważna ale jednocześnie nie należy z nią przesadzać.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 25057 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/szklane-dekoracje/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-includes/functions.php(3783): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #7 [inte in /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435